Hírek, információk, érdekességek, képek és videók strandröplabda versenyekről és játékosokról. És minden más, ami strandröplabdával kapcsolatos...

2011/02/03

1996, Atlanta, nők

Az Atlanta-i olimpia női versenyén is ugyanúgy brazil-amerikai párharc volt várható, mint a férfiaknál. Még a kiemelés is ugyanaz volt, az első és ötödik kiemelt brazil, míg a második, harmadik és negyedik kiemelt amerikai páros volt. 13 országból 18 páros vehetett részt a július 23. és 28. között lezajlott küzdelmekben. A 18 csapat a férfiakhoz hasonlóan vigaszágas rendszer szerint játszotta meccseit. (vigaszágas tábla: Egy csapat akkor esik ki a küzdelemből, amikor a második vereségét is elszenvedi. Az egyszer már vesztesek ágát nevezik vigaszágnak. A főágon és a vigaszágon győztes két-két páros kerül az elődöntőbe.)

A kiemelés:
1. Sandra Pires/Jackie Silva (Brazília)
2. Holly McPeak/Nancy Reno (Amerikai Egyesült Államok)
3. Gail Castro Kehl/Deb Richardson (Amerikai Egyesült Államok)
4. Barbra Fontana/Linda Hanley (Amerikai Egyesült Államok)
5. Mônica Rodrigues/Adriana Samuel (Brazília)
6. Natalie Cook/Kerri Pottharst (Ausztrália)
7. Beate Bühler/Danja Müsch (Németország)
8. Sachiko Fujita/Yukiko Takahashi (Japán)
9. Liane Fenwick/Anita Spring (Ausztrália)
10. Yuki Ishizaka/Peko Nakano (Japán)
11. Audrey Cooper/Amanda Glover (Nagy-Britannia)
12. Annamaria Solazzi/Consuelo Turetta (Olaszország)
13. Merita Berntsen/Ragni Hestad (Norvégia)
14. Debora Schoon-Kadijk/Lisette van de Ven (Hollandia)
15. Velia Eguiluz/Mayra Huerta (Mexikó)
16. Barb Broen Ouellette/Margo Malowney (Kanada)
17. Eta Kaize/Timy Yudhani Rahayu (Indonézia)
18. Brigitte Lesage/Anabelle Prawerman (Franciaország)

Az első fordulóban mindössze négy csapat vett részt. A leggyengébb csapatok csatájában francia és indonéziai győzelem született.

1.forduló:
Malowney/Oullette (CAN, 16.kiemelt) - Kaize/Yudhani (IND, 17.kiemelt) 10-15 (44 perc)
Hernandez/Soto Mexico (MEX, 15) - Prawerman/Lesage (FRA, 18) 11-15 (28')

A második fordulóban nem történt meglepetés, az esélyesek többnyire könnyedén hozták a kötelezőt. A kivétel a brazil Rodrigues/Samuel páros volt, ők közel egy óráig küzdöttek olasz ellenfelükkel szemben, de végül megnyerték meccsüket.

2.forduló
Silva/Pires (BRA, 1) - Kaize/Yudhani (IND, 17) 15-2 (26')
Fujita/Takahashi (JPN, 8) - Fenwick/Spring (AUS, 9) 10-15 (26')
Rodrigues/Samuel (BRA, 5) - Solazzi/Turetta (ITA, 12) 17-15 (57')
Fontana/Hanley (USA, 4) - Bernsten/Hestad (NOR, 13) 15-4 (41')
Castro/Richardson (USA, 3) - Kadijk/Van de Ven (NED, 14) 15-8 (34')
Cook/Pottharst (AU_S, 6) - Cooper/Glover (GBR, 11) 15-4 (38')
Buhler/Müsch (GER, 7) - Ishizaka/Nakano (JPN, 10) 15-8 (36')
McPeak/Reno (USA, 2) - Prawerman/Lesage (FRA, 18) 15-4 (33')

A vigaszág első köre tulajdonképpen az utolsó két helyezés elkerüléséért zajlott. Végül a mexikói és kanadai páros számára fejeződtek be a küzdelmek.

Vigaszág, 1.forduló:
Malowney/Oullette (CAN, 16) - Prawerman/Lesage (FRA, 18) 13-15 (68')
Hernandez/Soto (MEX, 15) - Kaize/Yudhani (IND, 17) 11-15 (29')

A harmadik fordulóban már komoly rangadókat rendeztek. A 4. és 5. kiemeltek küzdelméből a brazil Mônica Rodrigues/Adriana Samuel páros került ki győztesen. Az ausztrál Natalie Cook és Kerri Pottharst könnyedén győzte le amerikai vetélytársát. A brazil-amerikai versenyfutás mérlege: a brazilok veretlenek, 4 győzelemmel, az amerikaiaknak szintén 4 győzelem mellett 2 vereségük van.

3.forduló:
Silva/Pires (BRA, 1) - Fenwick/Spring (AUS, 9), 15-13 (45')
Fontana/Hanley (USA, 4) - Rodrigues/Samuel (BRA, 5) 10-15 (55')
Castro/Richardson (USA, 3) - Cook/Pottharst (AUS, 6) 7-15 (38')
McPeak/Reno (USA, 2) - Buhler/Müsch (GER, 7) 15-6 (36')

A vigaszág második körében japán, norvég és brit győzelmek születtek.

Vigaszág, 2.forduló:
Ishizaka/Nakano (JPN, 10) - Prawerman/Lesage (FRA, 18) 15-8 (26')
Cooper/Glover (GBR, 11) - Kadijk/Van de Ven (NED, 14) 15-12 (50')
Solazzi/Turetta (ITA, 12) - Bernsten/Hestad (NOR, 13) 11-15 (42')
Fujita/Takahashi (JPN, 8) - Kaize/Yudhani (IND, 17) 15-0 (18')

A vigaszág következő körében elbúcsúzott az egyik esélyes csapat, az amerikai Gail Castro Kehl és Deb Richardson páros, legyőzőjük a japán Fujita Sachiko és Takahashi Yukiko volt.

Vigaszág, 3.forduló:
Fontana/Hanley (USA, 4) - Ishizaka/Nakano (JPN, 10) 15-6 (32')
Fenwick/Spring (AUS, 9) - Cooper/Glover (GBR, 11) 15-12 (38')
Buhler/Müsch (GER, 7) - Bernsten/Hestad (NOR, 13) 15-9 (45')
Castro/Richardson (USA, 3) - Fujita/Takahashi (JPN, 8) 11-15 (49')

Következett a főág utolsó fordulója, immár az elődöntőbe jutásért. A brazil házi meccsen Jackie Silva és Sandra Pires könnyedén legyőzte Rodrigues-t és Samuel-t. A másik mérkőzés hatalmas küzdelmet hozott, melyben végül az ausztrálok diadalmaskodtak.
Nancy Reno támad, Natalie Cook sáncol

4.forduló:
Silva/Pires (BRA, 1) - Rodrigues/Samuel (BRA, 5) 15-4 (33')
McPeak/Reno (USA, 2) - Cook/Pottharst (AUS, 6) 13-15 (65')

A vigaszágon folytatta menetelését a japán Fujita/Takahashi páros, ezúttal az európaiként utolsónak állva maradt német Beate Bühler és Danja Müsch maradt alul velük szemben.

Vigaszág, 4.forduló:
Fontana/Hanley (USA, 4) - Fenwick/Spring (AUS, 9) 15-6 (37')
Buhler/Müsch (GER, 7) - Fujita/Takahashi (JPN, 8) 4-15 (32')

A fennmaradó két elődöntős hely egyikéért két hazai csapat csapott össze. Holly PcPeak ás Nancy Reno alulmaradt Barbra Fontana-val és Linda Hanley-vel szemben. A brazil Mônica Rodrigues és Adriana Samuel viszonylag könnyedén legyőzte Fujita Sachiko-t és Takahashi Yukiko-t.
Holly McPeak

Vigaszág, 5.forduló:
McPeak/Reno (USA, 2) - Fontana/Hanley (USA, 4) 10-15 (49')
Rodrigues/Samuel (BRA, 5) - Fujita/Takahashi (JPN, 8) 15-6 (45')

Következtek az elődöntők. A várt nagy küzdelmek helyett sima meccseken győzött a két brazil csapat. Így már teljesen biztos lett, hogy brazil sikerrel fog zárulni az első női olimpiai strandröplabda torna.

Elődöntők:
Silva/Pires (BRA, 1) - Fontana/Hanley (USA, 4) 15-8 (39')
Rodrigues/Samuel (BRA, 5) - Cook/Pottharst (USA, 6) 15-3 (27')

A 3.helyért rendezett összecsapáson talán minden idők egyik leghosszabb strandröplabda mérkőzését láthatta a publikum. Natalie Cook és Kerri Pottharst közel két órányi küzdelem után 2:0-ra legyőzte Barbra Fontana-t és Linda Hanley-t.

3.helyért:
Fontana/Hanley (USA, 4) - Cook/Pottharst (AUS, 6) 11-12, 7-12 (111')

A brazil házi döntő hasonlóan izgalmas csatát hozott. Rodrigues/Samuel vissza akart vágni a negyedik körben elszenvedett sima vereségért, így az első helyen kiemelt Jackie Silva és Sandra Pires talán először játszott igazán szoros meccset az olimpián. Végül két játszmában győzedelmeskedtek. Így a nőknél kettős brazil, míg a férfiaknál kettős amerikai győzelem született.