Hírek, információk, érdekességek, képek és videók strandröplabda versenyekről és játékosokról. És minden más, ami strandröplabdával kapcsolatos...

2011/06/18

Strandröplabda Világbajnokság - elődöntők (+a negyeddöntők eredményei)

iMa este játsszák az elődöntőket ind a nőknél, mind a férfiaknál.
Larissa Franca ütése

A férfi negyeddöntők eredményei:
Soderberg-Hoyer, A. DEN [23] - Plavins-Smedins, J. LAT [15]    0-2 (19-21, 17-21) 40'
Bo Soderberg
Herrera-Gavira ESP [9] - Marcio Araujo-Ricardo BRA [3]    0-2 (18-21, 17-21)    40'
Adrian Gavira
Brink-Reckermann GER [4] - Fijalek-Prudel POL [30]    2-0 (21-15, 21-16)    41'
Gregorz Fijalek és Mariusz Prudel (jobbra)
Ferramenta-Pedro BRA [12] - Emanuel-Alison BRA [2]    0-2 (20-22, 16-21)    41'
Rhooney Ferramenta

Minden meccs 40 percig tartott, mindenhol az esélyesebb csapat győzött két játszmában, többé-kevésbé végig vezetve. Mégis kilóg a sorból a lett csapat, rajtuk kívül majdnem mindenki volt már világbajnok (A fiatal Alison Cerutti-nak "csak" ezüstérme van két évvel ezelőttről.).

A férfi elődöntők párosítása:
Plavins-Smedins, J. LAT [15] - Marcio Araujo-Ricardo BRA [3]
A lett csapat abszolút felszabadultan játszhat, hatalmas eredmény már az is, hogy idáig eljutottak. Az "öregek" nem minden versenyen sikeresek, de a világversenyeken mindig odaérnek a legjobb négybe.

Brink-Reckermann GER [4] - Emanuel-Alison BRA [2]
Alison visszavághat a két évvel ezelőtti, Stavanger-i döntőben elszenvedett vereségért. Most Harley helyett egy még nagyobb legenda, Emanuel a partnere.

A női elődöntők párosítása:
Klapalova-Hajeckova CZE [22] - Larissa-Juliana BRA [1]
A meglepetésre elődöntőbe jutó cseh páros a csoportjából két vereséggel jutott túl, de utána küzdelmes meccseken diadalmaskodtak. Az első kiemelt brazil páros az egyértelmű esélyes.